שירותי המעבדה

כתרים

קיים מגוון רחב בשוק הדנטלי, החל מהכתר הפופלרי מאז ועד היום, כתר חרסינה מאוחה למתכת בסיס ועד כתרים מונוליטים מחרסינה דחוסה.
בשחזורים גדולים, כגון גשרים ע"ג שתלים ושיניים ויטאליות, השיטה בה נשתמש בכתרי חרסינה מאוחים למתכת בסיס, היא היעילה והבטוחה ביותר. אך יחד עם זאת ישנן סגסוגות מתכתיות שלהן רמת אצילות גבוהה יותר, כמו מתכות חצי אצילות (על בסיס פלדיום וכסף) ומתכות אצילות (שהסגסוגות ברובן מורכבות מזהב, אך נהיו פחות פופולריות בעקבות השימוש בזירקוניה) שהן יתנו לנו את המענה הראוי לכתרים מחומר איכותי עם התאמה ביולוגית טובה יותר לעומת מתכת הבסיס (כמובן הכל לגופו של מקרה).
בשחזורים דנטליים על מנת להשיג קפיצת מדרגה משמעותית, אסתטיקה טובה יותר ואת הפחתת הסיכוי להאפרה בשולי הכתר, ישנם שני סוגים עיקריים שאיתם אנו עובדים במעבדה- הזירקוניה וה-E.max. הזירקוניה מורכבת מזירקוניום אוקסיד דמוי יהלום, צבעה לבן, בעזרתה נגיע לשקיפות טבעית, מעבר אור וחוזקה יאפשר לנו בניית גשרים גדולים.
ה-E.max משמש ליצירת כתרי חרסינה מלאים אשר עברו חיזוק משמעותי ובעזרתו ניתן לבצע מגוון רחב של שחזורים, החל מסתימות אשר מחזיקות שנים רבות בפה (להבדיל מהסתימות הרגילות, לבנות ואמלגם), ציפויי חרסינה דקים בשיניים קדמיות על מנת לסגור רווחים, ליישר את השיניים ולהתגבר על צבע לא רצוי, ועד כתרים מלאים שנראים ומשתלבים נפלא בפה המתרפא. ניתן להשיג בעזרתו שקיפות מירבית וכתרים אסתטיים במיוחד. זהו החומר הידידותי והמתאים ביותר לרקמות הפה.

לפני

אחרי

לפני

אחרי

לפני

אחרי

לפני

אחרי

לפני

אחרי

לפני

אחרי

לפני

אחרי

לפני

אחרי

לפני

אחרי

תותבות

התותבות הנשלפות מתחלקות לשני סוגי חומרים- תותבות מאקריל קשה ותותבות מניילון גמיש.
התותבת האקרילית היא הפופולרית מזה שנים רבות וניתן להשתמש בה כמעט לכל סוגי האינדיקציות שבהם ניתקל- תותבות שלמות, תותבות חלקיות, תותבת ע"ב שלד ויטאליום, תותבות ע"ג שתלים ופליפרים. בתוך משפחת האקריליים ישנו חומר חדשני ומתקדם, אקרי פרי, שאיתו נוכל לבצע תותבות שלמות ללא מונומר ולכן הוא אנטי אלרגני ואסתטי במיוחד. האקריל הוא חומר חזק ועמיד, משקלו קל יחסית וניתן לרפד אותו לאחר שינויים עתידיים ברקמות הפה. יחד עם זאת הוא יחסית עבה ולא עמיד בפני שברים ולכן האלטרנטיבה לגבי חלק מהשחזורים היא תותבת הניילון (ואלפלאסט). הואלפלסט הוא חומר אלסטי אשר עשוי מניילון גמיש ודק מאוד, חסין בפני שברים, חומר נעים וידידותי (אנטי אלרגני). משקלו קל ביותר וזהו היתרון המשמעותי שלו. שימושו בעיקר לתותבות חלקיות ולא לשלמות וניתן לשלב אותו יחד עם עבודות אקריליות ולייצר ממנו ווים אסתטיים אשר אינם שוחקים שיניים. חומר זה דורש ניקוי עם חומר מיוחד באמבט.

תותבת אקרילית
תותבת אקריפרי
תותבת אקריפרי
תותבת ואלפלאסט
תותבת ואלפלאסט
תותבת ויטאליום

אסתטיקה

רמת המודעות לאסתטיקה והרצון לחיוך יפה קיים בכל אחד מאיתנו.
בעזרת החרסינה הדחוסה, בשמה -E.max אפשר להגיע לתוצאות מרהיבות ולהתאמת גווני השיניים ברמה מדויקת במיוחד.
ה-E.max הוא חומר איכותי מאוד, חזק, מגיע במגוון שקיפויות ( כל בחירה לגופו של מקרה) ובעל התאמה ביולוגית כמעט מושלמת לרקמות הפה. זהו החומר המתקדם יותר בענף הדנטלי ובעזרתו נעשה סתימות יצוקות ( inlays,onlays), ונירים- ציפויי חרסינה בשיניים קדמיות ואף כתרים מלאים (ראה ערך כתרים) .
ה- E.max הוא חומר בעל מקדם ההתפשטות הדומה ביותר לשן טבעית וכמעט אינו שוחק את השיניים הטבעיות. ליישום עבודות מסוג זה נדרשת מיומנות רבה ולכן רמת המקצועיות של הרופא חייבת להיות גבוהה ביותר. יחד איתנו נבטיח שחזורים טבעיים ככל הניתן.

לפני

אחרי

לפני

אחרי

לפני

אחרי

לפני

אחרי

לפני

אחרי

לפני

אחרי

לפני

אחרי

לפני

אחרי

לפני

אחרי

לפני

אחרי

סדים

ישנם מספר סוגים של סדים שאנו מייצרים: סדי לילה מאקריל קשה, אותם יש להתאים למטופלים אשר שוחקים שיניים בצורה חזקה מאוד ולהם סד רך פחות מתאים מכיוון שהוא עתיד להשחק מהר מאוד.
סדי לילה רכים: עשויים מחומר גמיש ומגיעים בכמה עוביים בהתאם לדרישת הרופא ו/או המטופל.
סדי הלבנה: סדים גמישים, מגיעים בעוביים יחסית דקים כאשר על המודל אנו משתמשים באקריל מיוחד שנותן שכבה דקיקה שיאגור בתוכו את חומר ההלבנה.
סדים לשמירת מצב (טריינר): סדים קשים ודקים שמותאמים למטופל לאחר טיפול אורטודונטי.
סדים לספורטאים אשר שומרים על חלל הפה מפני פגיעות בזמן פעילות.

סד גמיש